Nipt Testi Nedir?

Nipt Testi, non-invasiv prenatal test anlamındadır. Doğumdan önce anne kanından alınan örnekle bebeğin kromozom yapısına ilişkin bilgi almamızı sağlayan bu teste Nipt Testi denir. Gebelikte anne kanında bulunan serbest fetal DNA'ları toplayan bu test gebeliğin 10. haftasından itibaren yapılabilmektedir.

Nipt Testi Nasıl Yapılır ve Kimlere Uygulanır?

Anneden alınan basit bir kan örneği ile gerçekleştirilen Nipt Testi hiç bir tehlike içermemektedir. Standart kan alma yöntemi uygulanır ve hiç bir cerrahi girişim gerektirmez.

Gebeliğin onuncu haftasından itibaren uygulanabilen Nipt Testi, aynı zamanda ikiz gebelikler ve tüp bebeklerde de uygulanabilen bir testtir.

Genlab NACE Test, Dünyada ilk defa tüm parametreleri inceleyen Tek Nipt Testi

Genlab NACE Test, en sık görülen trizomileri hamileliği riske atmadan analiz eden non-invazif (cerrahi girişim gerektirmeyen) prenatal tarama testidir. Genlab NACE Test ile siz ve bebeğiniz için en ufak risk söz konusu değildir. Rutin kan analizlerinde olduğu gibi koldan alınan küçücük bir kan örneği Genlab NACE Testi gerçekleştirmek için yeterlidir. Dünyadaki en son teknoloji ile analizi yapılan Genlab NACE Test , Nipt testinde sonuç alma süresindeki gecikmeleri önler. Benzer Nipt Testleri ortalama 230 bin DNA dizilimi inceleyebilirken, Genlab NACE Test 30 Milyon DNA diziliminin tamamını inceleyerek net sonuç sunar.

Genlab NACE Test ile Nipt Testi Yaptırmak için

Genlab NACE testin diğer Nipt testlerine göre üstünlükleri hakkında detaylı bilgi almak için Genlab NACE Test Üstünlükleri sayfamıza bakabilir, Genlab iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.